Sensormatic çözümleriyle perakende sektöründe operasyonel verimliliğe katkı sağlıyor...

Mağazacılıkta Güvenlik, Verimlilik, Pazarlama ve Daha Fazlası.....

Sensormatic, perakende sektörüne, güvenliğe ilişkin Elektronik Ürün Takip Çözümleri (EAS), Video İzleme ve Geçiş Kontrol Çözümlerinin yanı sıra; Kişi Sayma Sistemleri, Müşteri Davranışı ve Memnuniyeti Ölçümleme Sistemleri, Kablolu Koruma, İnteraktif Multimedya ve Personel Çağrı Çözümleri ile Elektronik Fiyat Etiketi çözümleri ve tüm bu çözümlerin entegrasyonu olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunar. 

Sensormatic'in yenilikçi çözümlerinin ortak noktası, perakende satış noktalarında sunduğu operasyonel verimliliktir. Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu; açıkta ürün sergileme, iç ve dış kayıpların engellenmesi, envanter güvenliği, stok verimliliği, mağaza performans ölçümü, kasa işlemlerinin kontrolü ve analizi, müşteri memnuniyeti ve müşteri deneyiminin zenginleşmesi ve bunların entegre çalışabilmesi gibi karlılığa doğrudan etki eden birçok konuda sunulan yenilikçi çözümlerle, sektörün gelişimine katkı sağlamaktadır. 

Entegre mağaza güvenliği sistemlerinin yanı sıra, iş analiz sistemleri ile de fark yaratılmaktadır. Mağaza önünden kaç kişi geçti, kaç kişi giriş yaptı, satışa dönüştürme oranı ne oldu, hangi kasiyer hangi ürün için en çok hangi işlemi yaptı, bu işlem nasıl yapıldı, soğutucunun kapısı gereğinden ne kadar fazla açık kaldı, hangi ürün ne kadar ilgi gördü gibi parametrelerin objektif bir şekilde ölçümleyerek firmaların operasyonel verimliliğini ölçümleme ve artırabilme fırsatı sunar.

Sensormatic Elektronik Ürün Takip Sistemleri

Perakendecilerin satışlarını artırmak ve karlılığını korumak için tasarlanan Sensormatic Elektronik Ürün Takip Sistemleri iç ve dış kayıpları en aza indirerek, yaratıcı ve özgür ürün sergileme imkanını sağlar.

Bir veya birden fazla anten ile konfigüre edilebilen Sensormatic Elektronik Ürün Takip sistemleri ile, kasa çıkış koridorlarında veya mağaza çıkışlarında mükemmel bir algılama alanı yaratılır. Antenler görsel caydırıcılık sağlayabileceği gibi, özgün mağaza tasarımlarına uygun gizli güvenlik antenleri de kullanılabilir. Sensormatic Ultra•Max Sistemler, dünyada en geniş kapı aralığını koruması ve en yüksek algılama özelliğine sahiptir. Zeminin dışında kapı pervazlarına, duvara, kasa aralarına ya da sıva altına yerleştirilebilen farklı anten modelleri, yalnızca Sensormatic tarafından sunulur.

Teknolojisi ve tasarımı patentle korunan ve mükemmel algılama performansına sahip sert etiketler (Tag); dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve en uygun sergileme opsiyonları için geliştirilmiştir. Geniş kullanım alanına sahip sert etiketler (Tag); tekstil, spor ve optik ürünler, ayakkabı, aksesuar gibi ürünlerde sektörün en yüksek koruma oranına sahiptir.

Sensormatic Ultra•Strip etiketleri ise, en küçük etiket boyutu ile en yüksek koruma seviyesini sağlamak için tasarlanmıştır. Ultra•Strip etiket ailesi; tekstil, kozmetik, elektronik, kitap, oyuncak, market, optik, ayakkabı, aksesuar gibi birçok farklı ve çeşitli ürünlerin kullanımına uygun geniş alternatiflere sahiptir.

Kutulu Ürün Sergileme Çözümleri

Perakendecilerin ortak ve gözle görülür kayıplarının önemli bir kısmını pil, tıraş bıçağı, DVD, kartuş ve kozmetik ürünleri gibi küçük ama değerli ürünler oluşturmaktadır. Bu ürünler, boyutlarından dolayı geleneksel güvenlik yöntemleri ile korumanın kolay olmadığı ürünler olduklarından, perakendecilerin kayıp önleme programlarının öncelikli konularındandır. İşte tam bu noktada, Koruyucu Kutulu Ürün Sergileme Çözümleri ile, hem açıkta sergileme hem de yüksek güvenlik çözümünün aynı anda sunulması sağlanır.


  

Kablolu Elektronik Ürün Sergileme 

Müşterilerin dokunarak incelenen ürün ile deneyim yaşamaları, satın alma aşamasında daha hızlı karar vermelerini sağlar. Kablolu Elektronik Ürün Sergileme çözümleri sayesinde, akıllı telefonlar, tabletler, navigasyon cihazları, MP3 çalarlar, fotoğraf makinaları ve kameralar gibi elektronik ürünlerin güvenli şekilde açıkta sergilenmesi sağlanırken, müşteriler ürünleri canlı olarak inceleyebilme, karşılaştırma fırsatı bulur ve mağazada daha fazla zaman geçirir...

Video İzleme Çözümleri

Video izleme çözümleri konusunda sunduğu üstün teknolojisi ve deneyimi Sensormatic'in bu alanda da pazar lideri olmasını sağlar. Perakendecilikteki video izleme uygulamalarında öncelikli amaç, belirlenen ihtiyaçlara bağlı olarak mağaza ve işyerlerinde iç ve dış kayıpların azaltılması ve performans verimliliğinin arttırılması yönündedir. Sensormatic’in sunduğu geniş çözüm seçenekleri ve uzmanlığı sayesinde video izleme sistemleri ile elektronik ürün takip, geçiş kontrol, yangın algılama ve alarm gibi tüm güvenlik amaçlı uygulamalarla arasında doğrudan entegrasyon sağlanabilir. Bunların yanı sıra, yeni nesil yazılımlar ve video izleme sistemine entegre olan Gelişmiş Video Analitik çözümleri sayesinde, basit izlemenin dışında gelişmiş görevleri tanımlayarak, isteğe yönelik aramalarla amaca daha kolay ulaşım sağlanır. Bu sistem, satış personellerinin müşterilere olan davranışı, personelin genel tutumu ve mağazadaki müşteri trafiğinin izlenmesini sağlayan bir yönetim aracı olarak kullanılabilir. Sistem sayesinde kasa, POS noktalarında gerçekleşen her hareket, video görüntüsü ile eşleşerek yapılan işlem görüntüsünün video kayıt cihazında kayıt altına alınması sağlanır. Video izleme çözümleri sayesinde, kasadaki tüm hareketin takibi sağlanarak çalışma verimliliğinin düşüklüğü, iç kayıplar gibi sorunlar minimuma iner.

Yangın Algılama Çözümleri

Sensormatic, açık bir platformda tasarlanan ve her türlü alarm sistemine entegre edilebilen ileri düzey Yangın Algılama Çözümleri sunar. Oluşabilecek yangına önceden önlem almaya olanak tanıyan yangın alarm sistemleri, yangın dedektörleri, doğru değerlendirme yapılarak gerekli iletişimin kurulmasını sağlayan kontrol paneli ve sesli görsel uyarı cihazları gibi bileşenlerden oluşur. Yangın algılama sistemleri; yangına ilk anda müdahale etmek, yangının meydana geldiği bölgenin koordinatlarını belirlemek, patlamalardan doğabilecek hasarı önlemek, panel üzerinden ya da gözlem merkezinden gönderilen direktiflerle yangının çıktığı bölgeye gerekli fiziki müdaheleyi tetiklemek gibi kritik fonksiyonları yerine getirir. Sensormatic perakende projelerinde dünyanın en büyük yangın üreticilerinin güvenilir, esnek ve stabil ürünlerini kullanır.


  


Sensormatic Müşteri Memnuniyeti Ölçümüne yeni bir boyut kazandırıyor

Perakendecilerin yaşadığı en temel sorun, müşteri memnuniyetini artıracak ve stratejik planlamalarına temel oluşturacak verilere ulaşmada yaşanılan zorluklardır. Deneyimler gösteriyor ki kullanılan geleneksel metotlar hizmet kalitesi, alışveriş deneyimi, mağazanın fiziksel yeterliliği yada çalışanların yeterliliği gibi konularda müşteriden geri bildirim almak için yeterli olamıyor ya da bu veriler çok zor elde edilebiliyor. Sensormatic Memnuniyet Ölçümleme Çözümü sayesinde müşterilerin %20’sinin günlük olarak geri bildirimde bulunduğu ve bu oranın ortalamada %80 seviyelerine çıktığı görülüyor.

Sensormatic, bu çözüm ile geleneksel müşteri memnuniyeti ölçümleme metotlarını geride bırakarak perakendeci ve servis sağlayıcılarına etkili, kolay ve eğlenceli bir yöntem sunuyor. Bu çözüm, müşteri memnuniyeti ölçmenin en pratik yolu. %100 kablosuz olan bu çözüm istenilen bir noktaya yerleştirebiliyor ve müşterileriniz fazla vakit harcamadan aldıkları hizmet konusunda belirlenen anket sorusuna “ifade butonlarına” basarak yanıt verebiliyor. Bu özet tanımın ötesinde, temelde verimliliği destekleyen bu çözüm, müşteri yanıtlarını ve memnuniyet seviyelerini kayıt altına alırken akıllı raporlama servisiyle de istenilen birimlere düzenli raporlar iletiyor.

Hizmet yetkinliğini, müşteri memnuniyetini ve sadakatini geliştirmek için kullanılan çözüm,  personelin hedeflerini gerçekleştirmeleri konusunda da önemli bir motivasyon aracı oluyor. Şirketinizin rekabetçi yönünü gösterirken, kârlılığınızı artırma imkânı sağıyor. Bununla birlikte, zincir genelinde hızlı raporlama desteğiyle, müşteri odaklı karar verme aşamalarına da katkıda bulunuyor. Kullanımı oldukça kolay olan çözüm, hızlı geri bildirimler ile her zaman verimli bir ölçümleme sunuyor.

Interaktif Multimedya Çözümleri

Sürekli değişen ve gelişen perakende sektörü için sadece ürün ve hizmet sunmak yeterli değildir. Başarılı perakendeciler, stratejilerini müşterilerinin tercih ve beğenilerine göre oluşturmayı hedefler ve müşterileriyle duygusal bağlar kurarak, onların marka, ürün ve hizmetleri ile iletişiminin sürekliliğini sağlamaya çalışırlar.

Sensormatic tarafından sunulan iDisplay Perakende Tabletleri ve iDisplay Tower modeli, perakende sektöründe farkındalık yaratmak isteyenler için son derece etkili, yepyeni ve farklı bir görsel mecra alternatifidir.

Farklı perakende ortamlarına uygunluk göz önünde bulundurularak, özel olarak üretilen ve 7”’ten 21.5”’e kadar 5 farklı ve özel boyut alternatifi bulunan perakende tabletleri; mükemmel tasarım ve güçlü donanım alternatifleri ile perkendecilerin beğenisine sunuluyor. Yeni ve göz kamaştırıcı iDisplay Tower, sergilediği ürüne olan ilgi ve talebi yüksek parlaklıktaki LCD ekranıyla artırıyor ve benzersiz bir “hepsi bir arada” mağaza içi pazarlama cihazı oluyor. 38” ince ekranıyla müşterileri etkileyen ve ürünle etkileşime geçmelerini destekleyen iDisplay Tower, değiştirilebilen akrilik ürün kaidesiyle çeşitli ürünlerin kampanyası ve yeni ürün lansmanlarında kullanılabilmek için tasarlandı.

Sensormatic’in perakende dünyasına sunduğu Window Light Show fark yaratıyor. Vitrinleri birer multimedya ekranına dönüştüren Window Light Show hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

Yapılan araştırmalar satın alma kararlarının yüzde 66’sının anlık uyarılar dikkate alınarak verildiği gösteriyor. Müşteri ile ilk temasın sağladığı mağaza vitrinleri ise bu anlık uyarıyı yaratmak için eşsiz alanlar olarak öne çıkıyor. Mağaza içi görüntüsünü engellemeyen sade ve zarif bir çözüm olan ürünün en önemli özelliği sınırsız içerik imkânı. Window Light Show vitrin için belirlenen tasarımda kullanılan renk, şekil, yazı gibi farklı seçenekler ile ihtiyaç doğrultusunda oluşturulacak sınırsız içerik imkânı sunuyor. Böylece, markanın müşterileri ile kurmak istediği iletişimin en etkili şekilde olması sağlanıyor. 

Operasyonel verimlilik için Fark Yaratan Teknoloji : Elektronik Fiyat Etiketleri Çözümleri

   

Sensormatic, yenilenen Pricer elektronik fiyat etiketi çözümleri ile perakende sektörünün en büyük sorunlarından biri olan kasadaki fiyatla, raftaki fiyatın farklı olması sorununu engelliyor. Yeni nesil etiketler, perakendecilerin sektörde farklılaşmaları ve daha rekabetçi olmaları adına önemli imkanlar yaratıyor.

Sensormatic’in başta gıda ve elektronik perakende endüstrisine yönelik olarak sunduğu elektronik fiyat etiketleri sayesinde, sergilenmekte olan ürünlerin geleneksel kağıt fiyat etiketleri yerine merkezi sistemler tarafından otomatik olarak fiyatlandırılması sağlanıyor. Anlık fiyat değişimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen sistem sayesinde, kampanya yönetimi merkezden aktif olarak yönetilebilir hale gelirken, yanlış fiyat sergilenmesi engelleniyor ve fiyatların yenilenmesi için sarf edilen iş gücünden tasarruf sağlanıyor. Bununla birlikte, mağaza personelinin ihtiyaç duyduğu stok ve ürün bilgisi gibi ek bilgileri iletebilmesi sayesinde operasyonel verimlilik de artıyor.

Sonuç olarak, hassas bir iş olan ve zaman alan fiyat etiketlerinin güncellenmesi saniyelere indirgenerek; personel maliyetlerinin minimize edilmesi, satış aşamasında ve raf stok takibinde hızlı bilgi akışı, mağaza müşterilerinin güvenine katkı sağlanması, fiyatlandırma hatalarının önüne geçilmesi, döviz ya da mevsime bağlı değişken fiyatların ve kampanyaların etkin yönetimi sağlanıyor.

Bileşenleri elektronik etiketler, yazılım ve ara iletişim birimlerinden oluşan; hassas verilerin güvenliği için en güvenli ve etkin kablosuz iletişim teknolojisi olan kızılötesi (IR) teknolojisi ile iletişim sağlayan Pricer’ın, segment ve grafik bazlı etiket platformları iki yönlü iletişim desteği sunarak, tüm elektronik fiyat etiketlerinde yapılan değişiklikleri yazılım üzerinden kontrol etmeyi mümkün kılıyor.

E-paper teknolojisi sayesinde daha fazla görsel alana sahip olarak, etiket ekranı daha etkin kullanılabilliyor. Müşterilere yönelik daha fazla bilgi ve promosyon alanı sunan etiket ekranında; mevcut stok bilgisi, indirim yüzdeleri ve daha bir çok önemli veri, en güncel haliyle paylaşılabiliyor. Bunlara ek olarak, QR kod ve barkod eklentileriyle, müşterilerin ürün ile ilgili sosyal medya veya online pazarlama kampanyalarına akıllı telefonlarını kullanarak anında erişmeleri sağlanabiliyor. Eğer segment bazlı etiketler kullanılıyorsa, NFC seçeneğiyle bu uygulamalar gerçekleştirilebiliyor.

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri;

20 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknolojik çözüm entegratörüdür. 230 çalışanı ve Türkiye’deki 7 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar. Sensormatic’in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik kelepçe, elektronik ürün takip çözümleri, kişi sayma sistemleri gibi yenilikçi teknolojilerden oluşur.

*Sensormatic bir Securitas Grup şirketidir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. KVKK'nın ilgili mevzuatına uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız. Bu siteyi kullanarak çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.