Örnek Projelerimiz

Sensormatic

Adalet Alanları

A- A A+

Ceza Tevkif Evleri, Adliye Sarayları, Adalet Bakanlığı Merkezi, İstinat Mahkemeleri gibi yüksek güvenlik seviyesi yanında ciddi bir operasyon kabiliyetine ihtiyaç duyan tesislere hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz bu sektörler içerisinde adalet kurumları projelerine, yenilikçi ve uzman kimliğimizle ihtiyacı tam olarak karşılayacak şekilde yaklaşıyoruz.

Bu konudaki uzmanlığımız sayesinde, aralarında Birleşmiş Milletler’e ait savaş suçlularının kaldığı ceza tevkif evleri de bulunan, yurtdışındaki birçok ceza tevkif evine güvenlik danışmanlığı yapıyoruz.

Adalet sarayları ve benzeri yapılarda görev alan personelin, yetkileri belirlenen alanlar dahilinde izinsiz giriş çıkışlarını, biyometrik sistemler kullanarak kesin olarak önlüyor ve tam kontrol sağlıyoruz.

Ceza tevkif evleri hizmet ettikleri alan sebebiyle uzmanlık gerektiren özel projelerdir. Ceza tevkif evleri için yapılan projeler de işletme özellikleri nedeniyle çok katmanlı olmak durumundadır. Geliştirilen otomasyon sistemleri ile mahkumların bulundukları bölgeler anlık olarak kontrol edilebilir.

Sensormatic’in Türkiye’de ilk kez uyguladığı iris tanıma teknolojisi gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde, yetkili giriş çıkışları yönetilir ve sahte kimlik kullanımı bu sayede engellenir. Cezaevlerinde nakit paranın kullanımını kaldırma ve harcamaların denetim altına alınması amacı ile para otomasyon sistemini (EPOS) kurmuştur. Sistemin temel mantığına uygun olarak her mahkumun harcaması gereken para sınırlandırılmış ve denetim altına alınmıştır.

Ceza tevkif evlerinin elektronik güvenlik ve otomasyon sistemleri ihtiyaçlarına çözüm sağlamanın yanı sıra, demirbaş malzeme ihtiyaçlarının tedariğini de yapıyoruz.

8 adet E tipi, 10 adet L tipi, 5 adet F tipi, 33 adet T tipi ve 21 adet özel tip tevkif evi olmak üzere, toplam 75 adedin üzerinde tevkif evi; 15 adedin üzerinde de Hakimevi ve Adliye Sarayı Sensormatic sistemleriyle korunuyor.