Sensormatic

Turizm ve Otelcilik

A- A A+

Turizm sektörü; yalnızca güvenlik değil verimliliğin ve müşteri deneyiminin de önem kazandığı bir sektör olarak öne çıkıyor. Bir yandan tesisin, çalışanların ve misafirlerin güvenliğini sağlarken diğer yandan hizmet alanında farklılaşmak işletmeler için büyük önem taşıyor.

Sensormatic sektöre ilişkin projelerinde ilk olarak tesisin ya da binanın risk analizini yaparak ihtiyaçlarını belirliyor. Yangın algılama, çevre güvenlik, geçiş kontrol, personel devam takip, video izleme, seslendirme ve anons sistemlerinin entegre şekilde çalıştığı çözümler sunuyor. Video analiz platformları ile ek personel ihtiyaçlarını anında tespit ediyor ve bu sayede resepsiyon kuyruklarını, restoran yoğunluğunu, insan kaynağı kullanımını yönetilebilir hale getiriyor. Geliştirdiği çözümlerle sadakat programlarına katkı sağlayacak müşteri geri bildirimi alma ve personelin müşteriye yanıt verme süresini raporlama gibi hizmete yönelik iyileştirmeler sağlıyor. Zincir yapıya sahip işletmeler için de önceden belirlenmiş standart bir güvenlik yapısı kurgulayarak tek merkezden yönetime imkan tanıyor.

Sensormatic yurt içinde Swissotel, The Edition Mariott Otel ve Rixos Downtown Antalya gibi Türkiye’nin en büyük yapılarına güvenlik hizmeti verirken yurtdışında da Azerbaycan Four Seasons Hotel gibi bölgesel turizm devlerinin de projelerini üstleniyor.