Sensormatic

Sağlık

A- A A+

Sağlık sektörü güvenlik açısından oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Personel ve bina güvenliğinin yanı sıra hasta ve hasta yakınları ile ziyaretçilerin güvenliği de ön plandadır. 7/24 hizmet veren sağlık merkezlerinde sirkülasyon çok yoğundur. Diğer yandan adli vakalar ve hasta yakınlarının sebep olabileceği riskli durumlar, medikal malzeme kayıpları da sıkça yaşanıyor.

Değişken risk faktörlerine sahip olan sağlık sektörü için detaylı risk analizi gerçekleştiren Sensormatic, özellikle sağlık sektöründe büyük önem taşıyan ilaç ve benzeri değerli medikal malzemelerin korunması için; açılış zamanı ayarlanabilen ve kullanıcı verilerini raporlayan akıllı kilit uygulamaları gerçekleştiriyor. Benzer şekilde RFID çözümü ile ilaç ve sarf malzemelerinin ilgili tesise girişinden çıkışına kadar olan süreçte herhangi bir kayba uğramadan muhafaza edilmesini sağlıyor. Envanter raporlama ve stok sayımı gibi rutin ve yorucu aksiyonların dakikalarla ölçülecek kadar kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlıyor. Sensormatic doğum sonrası bebek güvenliği için de doğum anında anne ve bebeğe takılan elektronik bileklik uygulaması gerçekleştiriyor. Doğru anne ve doğru bebeğin eşleşmesini saplayan sistem bebeğin hastaneden izinsiz çıkartılma girişimlerini de engelliyor.

Sensormatic, Hayata geçirdiği projelerde sistemlerin tümünü birbiriyle entegre çalışabilecek şekilde uyguluyor. Çevre güvenlik sistemleri, geçiş kontrol, personel devam takip sistemleri, ziyaretçi takip sistemleri ve video izleme çözümleri entegre şekilde çalışırken yangın algılama, seslendirme ve anons sistemleri ile de destekliyor. Bu sayede olay anında tüm sistemlerin önceden belirlenen senaryolara göre otomatik aksiyon almasını sağlıyor.

Sensormatic, Koç Üniversitesi Sağlık Birimleri Kampüsü, Acıbadem Hastanesi, Memorial ve Şişli Etfal gibi önde gelen sağlık kurumlarının güvenlik projelerini başarı ile gerçekleştirerek sağlık alanındaki uzmanlığını kanıtlamıştır.