Adalet Alanlarına Özel Çözümler

Sensormatic

Yüksek Çözünürlüklü Video Sistemleri

A- A A+

IP kamera sistemlerinin en büyük avantajlarından biri, çok yüksek çözünürlüklü kameraları kullanabilmeleridir. Standard bir IP ya da analog kamera TV kalitesinde görüntü verirken, “megapixel” (milyon piksel) olarak adlandırılan yüksek çözünürlüklü kameralar, TV’den alınan çözünürlüğün 50 katı büyüklüğünde görüntü verebiliyor. Sensormatic, bu alanda dünyanın en önde gelen ismi olan Avigilon markası ile bu kamera sistemlerinin kurulumunu başarıyla sağlıyor.

Çözünürlüğü şimdilik 29 milyon piksele kadar çıkabilen megapiksel kameralar, özellikle stad ya da liman gibi geniş alanlarda kullanılıyorlar. Bu kameralar, mükemmel görüntü kalitesi ve çok yüksek çözünürlükle, güvenlik görevlilerinin işlerini kolaylaştırıyor, tehlikeleri daha başında farkedip önlemeye olanak tanıyor. Metrelerce öteden bir kişinin yüzünü görebilmek, bir aracın plakasını otomatik olarak okumak megapiksel sistemler ile mümkün oluyor. Dünyada; birçok stadyum, havaalanı, yüksek güvenlikli tesis, turistik merkez bu tür kameralarla korunuyor. Ülkemizde de stadyumlarda ve büyük şirketlerde kurulmakta olan bu sistemler, güvenlik görüntülerinde yüksek detay gerektiren noktaların vazgeçilmez ihtiyacı oluyor.

Yüksek çözünürlüklü kamera yelpazesinde bulunan 360 ve 180 derecelik panoramik özel kameralarla bina içi güvenliği için de düşük maliyetle yüksek görüntü elde etme imkanı sunuluyor.
Video izleme sistemlerinde, geleceğe HD ve Megapixel teknolojiler yön vermesi bekleniyor.