Enerji Sektörüne Özel Çözümler

Sensormatic

Analog Video Sistemleri

A- A A+

Günümüzün en yaygın video güvenlik sistemi, analog kamera sistemleridir. Sensormatic olarak, analog kayıt cihazlarıyla kullanılabilecek her türlü koşula uygun, yüksek kalitede görüntü verebilen birçok farklı tür (dome, sabit ve hareketli) kamerayı müşterilerimize sunuyoruz. İç ve dış mekanlarda güvenliği, dünyanın en başarılı kamera markalarıyla sağlayan firmamız, ülkemizdeki ilk hareketli kamera sistemini kurarak, video izleme çözümleri konusunda öncüyüz.

Analog sistemlerde, kameralardan gelen video sinyali, dijitale çevrilip Dijital Video Kaydedicileri (DVR) üzerinde saklanır. Sensormatic, sahip olduğu teknolojiler ve ürün grubuyla DVR sistemlerinde de öncüdür. Artık endüstri standardı olarak kabul edilen Intellex serisinin özel video sıkıştırma teknolojisi ile elde edilen videolar, mahkemelerde delil olarak kabul ediliyor. Elde edilen görüntülerin güvenilirliği, Avrupa’da Kalagate Sertifikası ile onaylandı. Intellex’in yanı sıra, giriş seviyesi modeli olan birçok DVR ve American Dynamics TVR ürünleri de, daha küçük çaplı Sensormatic projelerinde kullanılıyor.

Çok kameralı analog kayıt sistemlerinde önemli bir gereksinim de güvenlik görevlisinin bütün kameralara hızlı bir şekilde erişebilmesidir. Bu amaçla kullanılan matriks değiştiriciler ve kamera kontrol aksesuarları sayesinde, güvenlik görevlileri bir kaç tuşa basarak istedikleri görüntüyü izleyebiliyor ya da hareketli kameraları kontrol edebiliyor.  American Dynamics tarafından üretilen MegaPower serisi matriksler, 3200 adet kamera girişini destekliyor ve birçok cezaevinde ve havaalanında kullanılıyor. TouchTracker model kamera kontrol cihazları da kullanıcıya parmak uçlarıyla kamerayı hareket ettirme, görüntüyü netleştirme imkanı tanıyor.
 

  • Sensormatic
  • Sensormatic
  • Sensormatic