Perakende Sektörüne Özel Çözümlerimiz

Sensormatic

Sensormatic Analytics

A- A A+

Sensormatic, perakendecilerin toplam kayiplarına odaklanarak operasyonel süreçlerinde karlılıklarını ve verimliliklerini arttırıyor. Global Retail Theft Barometer verilerine göre "iç kayıplar" ve "verimsizlik" dünyadaki kayıpların %47’sini oluşturuyor.  Sensormatic Analytics®, personel kaynaklı kayıplar, satış noktasındaki hatalar, tedarikçi hataları ve operasyonel süreçlerde yaşanan aksaklıklar gibi iç kaynaklı kayıplara odaklanarak günümüzün mevcut kayıp önleme yöntemlerinden fazlasını sunuyor.

Sensormatic Analytics®,  mağaza operasyonlarındaki tedarikçi teslimatları ve stok kayıtları, satış noktası elektronik ürün takip ve video izleme sistemleri, kişi sayma sistemleri gibi mevcut altyapılardan elde edilen dataları bir araya getiren ve analiz eden yeni nesil bir yazılım çözümüdür. Farklı modüllerden gelen verileri, tek bir arayüz üzerinden analiz edilebilir bilgiler haline getirerek hızlı sonuçlar elde edilmesine olanak tanıyor. İyileştirme alanları gösterge panelinde belirerek özellikle çok şubeli yapılardaki istisnai, olağandışı ve tekrarlanan durumlar ayrıştırılıyor. Her işlem, o işleme ait birlikte ve video görüntüleriyle eşleştirilerek denetim mekanizmalarınca anında kontrol ve iletilebilir olaylara dönüştürülüyor.

Alınan raporlar sayesinde mağazaları eş zamanlı olarak merkezden yönetilebileceği gibi yanlış fatura kesimi, yanlış kredi kartı işlemi, yanlış indirim ve promosyon işlemleri gibi çok sayıda gerçekleşen ve incelenmesi zor durumları yazılımdan süzerek o işlemin video görüntüsüyle birlikte işlem detayını izlemek mümkün. Aynı zamanda, elektronik ürün takip sistemlerinin verimliliğini ve güncelliğini, satış noktalarındaki trafiği ve satış oranlarını, personel verimliliği ve maliyetini tek bir kaynaktan izlemek Sensormatic Analytics'in sunduğu önemli kazançlardandır.